Õpetamame ostuprotsessi analüüsi. Eeldusaine Ostuprotsessi korraldamine.
Logistika info- ja kommunikatsiooni süsteemid H.Mering
Sissejuhatus ostu temaatikasse. Eeldusaineid ei ole. Kõik huvilised on teretulnud.
Õpetamame ostuprotsessi analüüsi. Eeldusaine Ostuprotsessi korraldamine.
Sissejuhatus ostu temaatikasse. Eeldusaineid ei ole. Kõik huvilised on teretulnud.
Õpetamame äriprotsesside teostamist majandustarkvaras
Õpetamame äriprotsesside teostamist majandustarkvaras
Õppeaine eesmärgiks on anda ülevaade riigihangete planeerimisest ja korraldamisest. Lisaks sellele vaadatakse koos õpilastega läbi ka riigihangete vaidlustus koostamise ja vaidlustusele vastamise detailid.
Aine hindamine toimub järgmiselt:
1. Seminarides osalemise ja kodutööde eest on semestri jooksul võimalik koguda 100 või enam punkti ja nende alusel toimub ka lõpphindamine. Seminarid toimuvad järgmiselt 30.09, 28.10, 18.11 ja 9.12. Eksam toimub 16.12 nendele, kes seda soovivad teha/ on selleks kohustatud.
2. Seminaride hindamine 30.09 (üldised teemad) ja 28.10 (eRHR koolituskeskkonna kasutamine) - igal seminari alguses toimub test, mis annab kuni 15 punkti. Arvesse lähevad tulemused, mis on vähemalt 8p või enam. Testi küsimused (valikvastustega) puudutavad eelnevalt läbitud teemasid. Testil võib kasutada oma märkmeid, kuid test on ajaliselt piiratud. Seminaril osavõtt annab 10 punkti. Aktiivse osavõtuga on võimalik teenida lisapunkte.
3. Seminaride hindamine 18.11. ja 9.12 - nendel seminaridel esitlete te oma kohustuslikke kodutöid, mis tuleb Moodles esitada vastavalt 15.11 (referaat) ja 6.12 (vaidlustus ja vaide vastus), hiljem kodutöid esitada ei saa. Mõlema kodutöö eest saab maksimaalselt 25 p, tulemused alla 12p arvesse ei lähe. Nendel kahel seminaril osalemine on kohustuslik, puududa saab vaid arstitõendi alusel, samuti ette teatamisel vähemalt 14 päeva on võimalik kodutöö esitada eelneval seminaril. Seminarist puudumisel kodutöö eest tulemust ei saa, kuid kui kodutöö on esitatud ja on võimalik siiski eksamile pääseda.
4. Neil, kes on esitanud mõlemad 25-punktilised tööd, kuid pole esimese kahe seminari tulemusega rahul, on võimalik oma hinnet parandada eksamil. Arvesse lähevad 2x25 p kodutööd ja eksamil saadud tulemused (max 50 p).
Kahe kohustusliku kodutöö õigeaegne esitamine on eelduseks eksamile pääsemisele.
Mõned näited hinde kujunemisest:
Variant 1. Üliõpialne A osales seminaris 30.09, kuid sai testil tulemuseks 6p 15-st, seega esimene seminar andis kokku 10 p. 28.10 seminaril sai üliõpilane testi eest 10 ja osales seminaril, seega teise seminari eest sai üliõpilane kokku 20 p. Üliõpilane osales ka kahel viimasel seminaril ja sai kodutööde eest hindeks vastavalt 18 ja 20 punkti. Kokku saab see üliõpilane 68 p ehk hinde "2". Üliõpilasel on oma hinnet võimalik parandada eksamil, millel ta ka osales ja sai tulemuseks 41 p, seega tema lõpphinne on 41+18+20 ehk 79 p ja hinne "3".
Variant 2. Üliõpialne B osales seminaris 30.09, sai testi eest 11 p, osalemise eest 10p ja aktiivsete kommentaaride eest 3p, seega esimese seminari eest kokku 24 p. 28.10 seminaril sai üliõpilane testi eest 10 ja osales seminaril ning andis aktiivselt kommentaare (3p), seega teise seminari eest sai üliõpilane kokku 23 p. Üliõpilane osales ka kahel viimasel seminaril ja sai kodutööde eest hindeks vastavalt 23 ja 25 punkti. Kokku saab see üliõpialne 95p ja hinde "5".