Introduction of different machines and cutting process. Student will learn basic technology how to turn, mill and grind according to technical drawing. Safety procedures in working with metal cutting machines.
Kursuse eesmärk on teadmiste andmine ettevõtte infoobjektide kirjeldamisest, infovoogudest, inforessurssidest, infokogumikest ja info esitamise viisidest. On teadlik objekti atribuutide kirjeldamisest, infokesksest projekteerimisest, infosüsteemi elutsüklist.
FEM arvutuse põhimõtted kasutade tarkvarapakette Solid Edge ja Ansys
Siin on tehnikainstituudi elektritehnika ja masinaehituse õppekava lõpetamisega seonduvad infomaterjalid ja dokumendid.
Metallide lõiketöötlemise alused vaatleb erinevaid tööriista ja toorikumaterjale, mehaanilise töötlemise füüsikalisi aluseid ning erinevate tegurite mõju lõikeprotsessile. Lisaks käsitletakse täpsemalt mehaanilise töötlemise protsesse, töötlemisviise nagu treimine, puurimine, kammlõikamine ja saagimine. Lõikeprotsesside juures selgitatakse olemust, liikumisi, tekkivaid jõude, instrumentide ning lõikerežiimide valikut. Õppeaine teine osa käsitleb freesimis- ning lihvimisprotsesse, instrumentide ning lõikerežiimide valikut.
Treimise, puurimise, freesimise, lihvimise ja nendes kasutatavate lõikeriistade karakteristikud, lõikereziimide valik ja arvutused. Tehnoloogiliste ülesannete lahendamine, dokumentatsiooni kirjelduse viisid.
Aineprogrammid, õpik, kursuseprojekti lühijuhend
Aine eesmärk on anda üliõpilastele teoreetilisi ja praktilisi kogemusi pneumoseadme pneumaatiliste ja elektropneumaatiliste juhtimissüsteemide projekteerimiseks ning dokumentatsiooni koostamiseks. Kursuse jooksul käiakse läbi seadme projekteerimise etapid ülesande püstitusest katsetamiseni.
Rakiste projekteerimise alused, lähteskeemid, kinnitusmehhanismide- ja täpsusarvutused, projekteerimise lähteandmed.
Kontakt: peter@tktk.ee, B214
Konsultatsioon: selgumisel
Kursuse üldinfo:
kursuse kestvus:
ME, TK- 16 nädalat loengut + laborid;
KME - 4 sessiooni (leongut) + 3 labori tundi.
Kodused ja kontrolltööd:
ME, TK: 3 kodust tööd ja 3 kontrolltööd
KME: 3 kodust tööd ja referaat
Labor:
1) ME: vaja sooritada minimaalselt 8 laboratoorset tööd NB! kui tudeng jõuab/tahab teha rohkem laboratoorseid töid, tuleb lõpphinde panemisel kasuks
2) TK: vaja sooritada minimaalselt 8 laboratoorset tööd NB! kui tudeng jõuab/tahab teha rohkem laboratoorseid töid, tuleb lõpphinde panemisel kasuks
TK tudengitel, kes ei soovi laboritöid teha, võimalus alternatiivse võimalusena esitada referaat enda valitud tööstusvaldkonna mõõteprotsessidest/mõõtetehnikast. Referaadi min pikkus 15 lk. NB! Valitud teema tuleb kindlasti kooskõlastada juhendajaga!
2) KME: vaja sooritada minimaalselt 6 laboratoorset tööd NB! kui tudeng jõuab/tahab teha rohkem laboratoorseid töid, tuleb lõpphinde panemisel kasuks
Hinne kujuneb:
ME, TT: 3 kodust tööd + 3 kontrolltööd + labori protokollide kaitsmine;
KME: 3 kodust tööd + laboratoorsed tööd+referaat.
- Sissejuhatus – disaini ajalugu
- Disainimise lähtealused
- Disainiprotsessi lähteülesanne:
- koostamine
- kasutamine
- disainistrateegia loomine
- Uue toote planeerimine ja arendamine
- Mudeli loomine