Hoone soojavajadus kujuneb soojakadudest läbi piirete, ventilatsioonist ja tarbevee soojendamisest. Soojus võib levida soojajuhtivuse, konvektsiooni ja kiirguse teel. Vähendamaks soojakadusid soojajuhtivuse teel tuleb hoonet soojustada. Soojaisolatsiooni pakus peaks tagama "Energiatõhususe miinimumnõuetes" esitatud soovituslikele kriteeriumitele. Soojajuhtivuse arvutusmetoodika homogeensetele ja mittehomogeensetele piiretele peaks vastama standardile EVS-EN 908:2010 "Hoone piirdetarindi soojajuhtivuse arvutusjuhend" Osa 1:Välisõhuga kontaktis olev läbipaistmatu piire".
3. Soojusjuhtivus
3.2. Kiirgus
Soojakiirgus on elektromagnetkiirgus, mida iga keha emiteerib sõltuvalt temperatuurist, kuid olenemata keskkonna olukorrast, ja mis kokkupuutes teise kehaga osaliselt neeldub ja kannab sooja üle ühelt kehalt teisele.
Kiirguse teel kandub soojus materiaalselt kehalt õhku või õhuta ruumi, sõltumata õhu temperatuurist. Igal kehal on oma kindel soojakiirgus. Kui esineb kaks paralleelset pinda, mis asetsevad suhteliselt teineteise lähedal, siis kiirguse teel ülekantud soojavool sõltub kiirgavate pindade absoluutsest temperatuuridest.
Mida kõrgem keha temperatuur, seda suurem osa kiirgusenergiast kandub üle lühematel lainetel.
Allikas: O.Seppänen "Hoone sisekliima kujundamine"