Võimaluste tundmine
Kas ja kuidas minna õppima välismaale?
Soov minna õpinguteks või siinsete õpingute raames lühemaks või pikemaks ajaks välismaale on noorte seas üha tavapärasemaks muutunud. Ka Euroopa Liidu haridus-, noorte- ja kultuurinõukogu on seisukohal, et igal noorel peaks olema võimalus osaleda õpirändes – kas siis õpingute ajal, praktika raames või vabatahtlikuna. Õpirändeks nimetataksegi ajutist teises riigis õppimist nii koolisüsteemis kui väljaspool seda. Vt videot
Kindlasti toob teises riigis elamine ja õppimine kaasa hulgaliselt lisaväärtusi, lisaks koolis õpitavale arened ka teises keele- ja kultuuriruumis viibimise ning enese proovilepaneku kaudu. Saad uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi ning enda proovilepanek kasvatab eneseusaldust, arendab loovust ja ettevõtlikkust.
Põhjalikku infot selle kohta, mida pead teadma välismaale õppima asumisel: kuidas minna, kust saada rahastust, mida on vaja teha enne minekut? jne, vaata Rajaleidja veebilehelt.
Välismaale vabatahtlikuks ja/või töölemineku kohta vaata infot kursuse töötamisvõimalusi käsitlevast osast (vt Välismaale tööle - kuidas ja milleks?)