Õppejõu Siiri Künnapas poolt loetava aine RKE094 Andme- ja tekstitöötlus materjalid kaugõppele sügisel 2016.
Esitluste koostamise põhimõtted. Esitlustarkvara. Tekstitöötlus ja viitamine vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Tabelarvutus. Statistilise andmeanalüüsi põhimõisted ja meetodid.
Mõjuvate esitluste loomise põhimõtted ja esitluste koostamine. Dokumentide vormistamine ja viitamine vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Tabelarvutus: andmete analüüsi ja esitamise põhimõtted ja töövõtted.
Tabeltöötluse põhimõtted ja efektiivsed töövõtted. Valemite ja funktsioonide sisestamine. Adresseerimine: suhtelised, absoluut- ja sega-aadressid, nimed. Tabelite ja andmete vormindamine. Sorteerimine ja filtreerimine. Prognoosimine. Diagrammide loomine, muutmine ja vormindamine. Liigend- ja sagedustabelid.
Viitamine ja kirjalike tööde vormistamine vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Laadide vormistamine. Leheküljeseaded. Objektide lisamine, muutmine ja automaatne nummerdamine. Zotero viitehaldustarkvara.
Mõjuvate esitluste loomise põhimõtted. Esitluste loomise efektiivsed töövõtted.
Tabeltöötluse põhimõtted ja efektiivsed töövõtted. Valemite ja funktsioonide sisestamine. Adresseerimine: suhtelised, absoluut- ja sega-aadressid, nimed. Andmete vormindamine. Sorteerimine, filtreerimine, prognoosimine. Diagrammide loomine, redigeerimine ja vormindamine. Rist- ja sagedustabelid.
Viitamine ja tekstitöötlus vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Dokumendi läbivaatus. Objektide lisamine ja muutmine.
Esitluste loomise põhimõtted. Efektiivne esitluste loomine.
Kursus annab ülevaate andmetöötluse põhiprintsiipidest, andmeanalüüsi ja masinõppe levinumatest meetoditest, õpetab vastava tarkvara kasutamist andmete hankimiseks ning lihtsamate andmetöötluse, andmeanalüüsi ja andmete visualiseerimise ülesannete lahendamiseks.
Tekstitöötlus ja viitamine vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Tabelarvutus. Statistilise andmeanalüüsi põhimõisted ja meetodid.
Tekstitöötlus ja viitamine vastavalt TTK kirjalike tööde vormistamise juhendile. Tabelarvutus. Statistilise andmeanalüüsi põhimõisted ja meetodid.
Koolituse käigus antakse teoreetilisi ja praktilisi teadmisi ning oskusi tehniliste jooniste valmistamiseks, vormistamiseks ja edastamiseks programmiga AutoCAD 2D.
The course will be designed for Bachelor level Engineering students of Construction specialities, both daily and distance learners, as well as in-service training of specialists.
The "Basic Engineering Graphics" course will consist of interactive learning material to get acquainted with BIM programs, to acquire practical skills in computer and engineering graphics, and modelling, and provide a better-fitted workforce for enterprises. The course that consists of 6 related thematic modules, includes simulations of three-dimensional objects, short video-guides, interactive exercises for students' study and practice, tests, and innovative intelligent rating system with feedback and certification.
The use of educational material of the e-course in learning various STEM subjects enables to link parametric information about the studied objects and provides a solid basis of engineering education. The online course is very efficient due to its simplicity, cost-effectiveness and form of the game. Mobile learning expands the scope of distance learning by providing access to quality content regardless of the time and place of training - so the course will reduce the need for teaching in the classroom.
Allolevad õpimaterjalid on ette nähtud õppeaine Insenerigraafika II (Ehitusgraafika) läbiviimise toetamiseks.
Acesta este cursul online al echipei EngiMath. În acest curs veți învăța despre matrici, operații cu matrici și proprietățile lor.
Folosiți username-ul și parola care v-au fost fost furnizate pentru a intra în contul personal.
Sperăm să vă placă acest curs!
Kursuse eesmärgiks on tutvustada mehaanika, molekulaarfüüsika ja elektri valdkonna seaduspärasusi.
Kursuse eesmärgiks on ettevalmistada nii gümnaasiumi kui kutseõppeasutuse lõpetajaid, kelle järjepidevus õpingutes on katkenud, õpingute jätkamiseks TTK inseneriõppes.
Kursuse eesmärgiks on mehaanika valdkonna füüsika põhiseaduste selgitamine koos rakenduste näidetega kaasaja tehnika eri valdkondade arengus.
Kursuse eesmärgiks on elektri ja molekulaarfüüsika valdkonna põhiseaduste olemuse selgitamine koos rakenduste näidetega tehnika arengus.
Trigonomeetria baasteadmiste andmine ning parandamine. Õppija trigonomeetria olemasolevate teadmiste süstematiseerimine. Õppijate ettevalmistamine eriala probleemide lahendamiseks.
Trigonomeetria baasteadmiste andmine ning parandamine. Õppija trigonomeetria olemasolevate teadmiste süstematiseerimine. Õppijate ettevalmistamine eriala probleemide lahendamiseks.
1. Joonise vormistamine. Projektsioonid
2. Aksonomeetrilised kujutised. Lihtsamad geomeetrilised kehad
3. Pinnalaotus. Kaldu lõigatud keha. Kehade lõikumine. Avaga keha
4. Kujutamisvõtted - vaated, lõiked
5.Sissejuhatus. Ülevaade Solid Edge töökeskkondadest
6. Joon ja joonte liigid, kinnised kontuurid, liitekohtade trimmimine
7. Detail avade, faaside ja ümardustega. Mõõtmed ja pinnakaredused
8. Joonestamine 3-D modelleerimise keskkonnas
9. Lõiked ja nende tähistamine
10. Detaili eskiis
11.Pöördkehad, faasid, keermed, ümardused
12. Mutri joonestamine 3-D modelleerimisega. Vaadete valik, aksonomeetria. Lõiked
13. Keermed. Keermetüübid. Keermesliited. Tükitabel
14. Koostejooniste lugemine ja detailiseerimine
15.Koostu joonis
16. Kontrolltöö=arvestus
Tutvustatakse erinevaid projektsiooniliike, lihtsamaid geomeetrilisi kehasid, nende pinnalaotusi, kehade lõikumisi ning nende kujutamist vaadete ja lõigetena.
Tutvustatakse erinevaid kujutamisvõtteid ja nõudeid jooniste (eskiiside) valmistamiseks ning tööjooniste lugemiseks.
Õpitakse erinevat tüüpi detailide eskiiside ja tööjooniste valmistamist (keermestatud detailid, hammasrattad jne).
Tutvustatakse materjalide ja tehniliste tingimuste tööjoonistele kandmise nõudeid.
Erialaga seotud erinevate graafiliste ülesannete lahendamine, eskiiside, tööjooniste valmistamine ja lugemine.
Õpitakse kasutama programmi Solid Edge -i joonestamis- ja muutmiskäskusid ning töörežiime (2D)
Allolevad õpimaterjalid on ette nähtud õppeaine Insenerigraafika läbiviimise toetamiseks.
Allolevad õpimaterjalid on ettenähtud õppeaine Insenerigraafika I omandamise toetamiseks.
Allolevad õpimaterjalid on ette nähtud õppeaine Insenerigraafika I omandamise toetamiseks.
Allolevad õpimaterjalid on ettenähtud õppeaine Insenerigraafika läbiviimise toetamiseks.
Õppeaine läbiviimine kasutades programmi Solid Edge. Pilootprojekt, kui läheb korda - siis võetakse kasutusele üldises korras.
Programmeerimise algkursus inglise keeles
Allolevad õpimaterjalid on ettenähtud õppeaine Kujutav geomeetria läbiviimiseks.